Diadora rutinski odradila susret s Pet Bunara!

Ekipa Diadore još jednom je pokazala kako je u ovoj sezoni Druge muške lige Jug jedna od onih momčadi koja će s vrha nadgledati ostatak tablice. S visokih +31 u svojoj dvorani na Bilom Brigu savladali su mlade Zadrane iz Pet Bunara.

Već u prvoj dionici Diadora je pokazivala kako je danas spremnija, a mladi Zadrani tek su prvih pet minuta pružali neki posebniji otpor. Kasnije je to već nakon prvih deset minuta izgledalo tako da domaćini imaju 11 koševa viška (30:19). Utakmicu s puno koševa gledali smo i u drugoj dionici gdje su obje ekipe zabijale poveći broj koševa, no sve to uz mirnu kontrolu Diadore koja je svoju prednost sve više i više dizala pa je tako ona dosegnula i +22 na koncu prvog poluvremena.

FOTO: Andrej Jančijev | KK Diadora

Još malo su povećali broj koševa na svom kontu igrači Diadore kroz treću dionicu kako bi ‘igrači s klupe’ mirno mogli nju privesti kraju. Među imenima igrača koji su čekali na svoju priliku našla su se i tri juniora – uz već sad standardnog Ivana Jovića, mladi Juraj Mamić i Zvonimir Glavaš po prvi puta odjenuli su seniorski dres te su se ,osim što su ušli u igru, sva trojica upisala u strijelce! Diadora je tako s lakoćom stigla do pobjede nad ekipom Pet Bunara rezultatom 110:79 nakon 40 minuta nadmetanja u kojih su također još jednom prezentirali pravu timsku igru asistiravši ukupno 31 put.

Najbolji strijelac kao i uvijek bio je Vito Barbaroša koji je ubacio 28 koševa, Marko Marinović zabio je 16, Matej Segarić 14, Paolo Marčev 13, Ivan Bašić 12 i šestorku dvoznamenkastih zatvorio je uz 11 ubačaja Roko Erslan. Kod Pet Bunara, Lovre Stanović zabio je 20, a uz njega istaknuli su se i Teo Muženjak s 15 i Luka Bilokapić s 14 koševa.

Zaostalu utakmicu šestog kola Diadora će igrati 8.12. protiv Solina u sportskoj dvorani Bilankuša (Solin).

Diadora – Pet Bunara 110:79 (30:19, 35:24, 29:22, 16:14)

Suci: Karlo Mirčeta (Šibenik), Frane Banović (Zadar), Hrvoje Raspović (Zadar) Opunomoćenik: Davor Modrić (Zadar)

DIADORA: Barbaroša 26, Marinović 16 (8/8), Segarić 16, Marčev 13, Bašić 12, Erslan 11, Škaljo 5, Glavaš 3, Zrilić 3, Jović 2, Mamić 2, Vidaić 1 (10 skokova). Trener: David Zubčić

PET BUNARA: Stanović 20, Muženjak 15, Bilokapić 14, Torbarina 10, Zorić 8, Ružić 4, Perković 3, Skelin 3, Badrak 2, Dundović, Grbić, Stojanov. Trener: Mario Jeličić

STATISTIKA UTAKMICE