Diadora u najboljih 16 Krešinog kupa!

Nakon pobjeda nad KK Jazine-Zadar II i KK Sukošan, momčad Marija Pešuta slavila je i u trećem susretu u samo tjedan dana te postala prvakom regije Jug Kupa Krešimir Ćosić. Ovog puta, deblji kraj izvukao je prvoligaš KK Dubrovnik, a utakmica je završila rezultatom 78:72 za Diadoru.

Ovom pobjedom, Entuzijasti su ponovili sjajan rezultat iz prošle sezone kada su se plasirali u osminu finala Krešinog Kupa, gdje su pred punim tribinama "Bilog Briga" ugostili Šibenku i pružili sjajan otpor, međutim kvaliteta je presudila i na kraju častan poraz od "samo" -15. Diadora već drugu godinu zaredom pokazuje da se radi o ekipi koja nastupa u nižem rangu nego što bi možda trebala. U samo godinu dana, četiri puta susreli su se s Prvoligašima i sva četiri puta slavili. Sljedeća Kup utakmica biti će pravi izazov za cijeli klub, što košarkaški, što organizacijski te se s pravom nadamo odlasku na Final 8!

Ovim putem želimo se zahvaliti KK Dubrovnik na fer i korektnoj igri te im želimo svu sreću u Prvoj muškoj ligi.

Utakmica je počela baš onako kako priliči Diadori, 13:0 odmah na otvaranju, što je prisililo trenera Lučića na minutu odmora. Sjajna obrana rezultirala je prvim košem Dubrovnika tek nakon 6 minuta igre. Prva četvrtina završila je vodstvom 21:11 za Diadoru. Nakon odličnog otvaranja Marčeva u prvoj četvrtini, Barbaroša ga je ispratio u drugoj, gdje je sa 13 poena i 3 trice "trpao" koš protivnika. Osjetio se energetski pad u drugoj četvrtini, pogotovo u obrambenom dijelu te je na kraju prvog poluvremena bilo "samo" 36:32 za Entuzijaste.

Početak treće četvrtine, donio je dodatnu nervozu te se Dubrovnik skroz vratio u utakmicu. U nekoliko navrata mijenjali su obranu u zonu, čime su uneredili napad Diadore. Međutim, nekoliko sjajnih šuteva na koncu su razbili zonu i Diadora radi seriju te minutu odmora zove trener Dubrovnika. Nakon treće četvrtine, 58:51 za Diadoru. U četvrtoj četvrtini, Dubrovnik opet zonom radi nered i tricom Vrkića dolazi do svog prvog vodstva na utakmici, 58:60. Usljedile su odlične obrambene reakcije, najviše one Bašićeve te nekoliko hitrih prodora, koji su brzo vratili prednost Diadori. Sve do minutu prije kraja trajala je bitka koš na koš, a onda se opet ukazuje Paolo Marčev tricom za 72:67 i opće veselje u Jazinama. Segarić i Marčev slobodnim bacanjima relativno mirno privode utakmicu te  je na kraju rezultat na semaforu glasio 78:72 za Diadoru!

Diadoru su do pobjede predvodili Marčev sa 27 koševa i 10 skokova, sjajni "Bašo" sa 11 koševa, 6 asistencija i 6 ukradenih lopti te Vito Barbaroša sa 13 koševa, 5 skokova i 4 asista. U sastav se vratio naš Anthony Bauer, koji je opet imao sjajnu rolu s 10 koševa i 3 skoka u samo 13 minuta provedenih na parketu. Bila je ovo još jedna timska pobjeda s ukupno 22 asistencije i čak 14 ukradenih lopti, dok je protivnik prisiljen na 25 izgubljenih.

Čestitke svima, od igrača, struke do uprave kluba, koji su u ovom teškom periodu za nas, zajedničkim snagama ponovili prošlogodišnji rezultat u nama najdražem natjecanju!

Sada se okrećemo ligaškim utakmicama jer vremena za odmor nema. Već 17. listopada otvaramo sezonu u Drugoj ligi Jug kada nam u goste dolazi vrlo dobar KK Trogir, koji nam je u zadnjoj ligaškoj utakmici prošle sezone nanio jedini poraz u našoj dvorani.

FOTO: Toni Opačić

STATISTIKA UTAKMICE